FORMA

Miedzynarodowy festiwal teatru formy

PROF. JACEK MAJCHROWSKI, MAYOR OF THE CITY OF KRAKOW, INVITES

Shows

back »

Compagnie L'Immédiat - L'Immédiat (Tu i teraz)


Compagnie L'Immédiat (Francja)

 

L'Immédiat (Tu i teraz)

 

 

Wydaje się, że pomimo wszystko i pomimo nas samych, stabilizacja w końcu nikomu nie pasuje. Można by pomyśleć, że chcąc uniknąć różnego rodzaju katastrof, moglibyśmy przywyknąć do pewnego porządku, do racjonalnego przepływu wydarzeń, jednego po drugim, w logicznej, następującej po sobie, idealnej regularności. Ale jednak tak nie jest. Zdaje się, że człowiek jest utkany z niedoskonałości, przypadków i braku równowagi. Zdaje się również, że rutyna nas zabija. Właściwie od momentu, w którym wstajemy rano przygoda jest nie do uniknięcia. Upadki czekają za każdym rogiem. Ciągle musimy stawiać czoła światu i ciągle upadamy, krok po kroku lub nagle, od razu.

 

Scena wypełniona po brzegi maszynami, przedmiotami, śmieciami i bibelotami wszelkiego rodzaju – L’Immédiat to niespokojny, wizualny komentarz na temat niepewności i zamętu współczesnego świata. Siedmiu młodych, kochających przygodę akrobatów, stawia czoła tsunami niestabilnych mocy, które im co chwilę zagrażają, z optymizmem, czarnym humorem i niesamowitymi fizycznymi umiejętnościami. To przedstawienie w ciągłym ruchu – drży, trzeszczy nieregularnością, jak świat w ruinach zamieszkały przez rozbitków.

 

Nagroda Mimos Prize 2010 – Festival International du Mime de Périgueux !

 

„Niesamowite przedstawienie francuskich akrobatów, filozofia wyrażona ruchem i cyrkowe widowisko.” [„The Gurdian”]

 

„Przeżywają chaos życia z życzliwością i dowcipem. Zdumiewające.” [„Le Point”]

 

„Nieprawdopodobne, niezwykle mistrzowskie przedstawienie.” [„L’Express”]

 

Sześćdziesiąt minut pięknie wyreżyserowanego chaosu cyrkowo-teatralnego. Ciało i ruch są tutaj głównymi wektorami. Po raz pierwszy w Polsce!

 


© Vincent Beaume
 

 

czas przedstawienia: 60 min

Reżyseria: Camille Boitel
Współpraca: Jérémie Garry, Thomas de Broissia, Martin Gautron, Martine Staerk, Nicole Gautier
Reżyseria światła: Benoît Finker
Występują: Camille Boitel, Marine Broise, Aldo Thomas, Pascal Le Corre, Thomas de Broissia, Marion Lefèbvre, Jacques Benoit Dardant
Produkcja: L’immédiat, Si Par Hasard
Koprodukcja: Le Merlan – Scène Nationale à Marseille’ Théâtre de la Cité Internationale, Le Manège – Scène Nationale de Reims
Wsparcie: Ministère de la Culture et de la Communication: DRAC Ile de France et DMDTS ,Ville de Paris 
Organizator:
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2, Kraków